בירה נחקרה רבות בשנים האחרונות, וכל הממצאים מראים שאם שותים במידה, בירה היא מוצר בריא שרק תורם לבריאותינו ובוודאי שאינו מזיק.

בירה ובריאות

בירה במידה

לפני הכל חשוב לציין שעל מנת להרוויח את יתרונותיה הבריאותיים של הבירה ולא לפגוע בגוף יש לשתות במידה. מהי המידה? לאור מחקרים שפורסמו לאחרונה כל עוד הכמות איננה עולה על בקבוק בירה (ml 330 ) ליום, וכל עוד שומרים על פעילות גופנית במקביל, הגוף רק מרוויח משתיית הבירה. הנה דוגמה ממה אומרים אנשי הבריאות באתר קופת חולים כללית על שתית בירה >>

בירה והשמנה

מחקרים מוכיחים שמדובר במיתוס – בירה לא גורמת להשמנה. בבירה אין שומן. כמות הפחמימות קטנה: רק 2.6 גרם ב- 100 מ”ל משקה. במחקר צרפתי שפורסם במאי 2005 נבדק הקשר בין דרגת עודף המשקל, היחס בין היקף מותניים וירכיים (הכרס) ושתיית סוגים שונים של משקאות אלכוהוליים במחקר נבדקו 1,481 נשים ו- 1,210 גברים בגילאים 35- 60. לא נמצאה כל קשר בין מדדים אילו ושתיית בירה. מחקר נוסף שפורסם ב- 2004 בדק במשך 8 שנים את הקשר בין צריכת אלכוהול ועליה במשקל בקרב נשים. המחקר עקב אחר כ- 50,000 נשים בגילאים 27 עד 44, ומצא ששתייה מתונה של אלכוהול לא הביאה כלל לעליה במשקל. מחקרים נוספים מאשרים שצריכה מתונה של בירה לא משפיעה על עליה במשקל או בהיקפים.

בירה וויטמינים

בבירה יש ויטמינים ומינרלים רבים, ויטמינים שבאים מהלתת הם מקבוצות 1B, 2B , 6B ו- H המזינים את העצבים, מאפשרים ריכוז יתר, עוזרים בבניית תאי דם אדומים, משפרים את תפקוד הלב ומעוררים את מנגנון העיכול. בנוסף יש בבירה זרחן המסייע לעיכול, מגנזיום המחזק את שרירי הלב ועוד.

בירה ומערכת החיסון

בכתב העת המדעי לתזונה ומטבוליזם (Annals of Nutrition and Metabolism), פורסם מחקר קליני התערבותי ראשון מסוגו, שבחן את ההשפעה של צריכה מתונה של בירה רגילה על מערכת החיסון בקרב אוכלוסייה בוגרת ובריאה של כ-57 גברים ונשים. מסקנת החוקרים היא ששתייה מתונה וקבועה של בירה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית, במיוחד בקרב נשים, ויכולה להסביר את השפעת הבירה במלחמתו של הגוף במחלות שונות ובמניעתן.

בירה וסוכרת

מחקר מדעי נרחב במיוחד אשר פורסם בכתב העת המדעי Diabetologia ועקב אחר 106,690 נשים צעירות לאורך 10 שנים, קבע כי צריכה מתונה של בירה מגינה מפני סוכרת(מסוג 2) בהיותה מפחיתה את הרגישות לאינסולין. החוקרים קבעו כי צריכת אלכוהול יומית של 30 גרם (כמות האלכוהול בשני בקבוקי בירה ), הינה בעלת ההשפעה המגנה ביותר מפני סוכרת.

הבירה והלב

מחקר רחב היקף שפורסם בכתב העת המדעי של איגוד הלב האמריקאי (Circulation), אשר בדק את ההשפעה הכוללת של שתיית בירה, ביחס לסיכון למחלות לב וכלי דם, סקר 15 מחקרים בהם נבדקו למעלה מ-200 אלף משתתפים. מסיכום מחקרים אלו נמצא, שהסיכון למחלת לב וכלי דם ירד ל-78% בקרב צרכני הבירה, לעומת אילו שאינם שותים. סיכום תוצאות מחקרים אילו מצביע חד משמעית על השפעתה של שתייה מתונה של בירה בהורדת הסיכון למחלות לב וכלי דם.

בירה וכולסטרול

שתייה מתונה של בירה מעלה את רמת ה – HDL שהוא הכולסטרול החיובי המונע הצטברות שומנים על דופן כלי הדם.

הצטרפו בחינם למועדון החברים שלנו ותוכלו ליהנות מעדכונים ומבצעים במיוחד בשבילכם

Created with passion by Oktopus 2017 © כל הזכויות שמורות לבירה אלכסנדר בע"מ