הסיפור שלנו - מבשלת בירה אלכסנדר

מבשלת אלכסנדר הוקמה ב 20.08.2008 בעמק חפר, ליד נחל אלכסנדר עם מטרה ברורה –
יצירת בירה ישראלית מעולה!
מעולה – כמו במיטב מבשלות הבוטיק באירופה ובארה”ב, על בסיס ידע ומסורת של מבשלות איכות אירופאיות ללא פיסטור וללא סינון.
ישראלית – שמיוצרת כאן בעמק חפר, כמו שאנחנו אוהבים ומאפשרת לקבל אותה טרייה, בלי שהייתה צריכה להפליג ולסבול מתלאות הדרך.
כמו כל מזון ומשקה, איכות וטעם הבירה נקבעים בראש ובראשונה על ידי חומרי הגלם בהם משתמשים. אנחנו משתמשים רק בחומרי גלם מהאיכות הגבוהה ביותר, לתת, כשות ושמרים מאירופה, ומים ישראלים שעוברים טיפול לניקוי מוחלט (אוסמוזה הפוכה). הדבר הבא שמשפיע על איכותה וטעמיה של הבירה הוא תהליך יצירה קפדני. תהליך זה ארוך יותר מהמקובל ובסופו אנחנו מבקבקים את הבירה ללא פסטור וללא סינון. הבירה ממשיכה “לחיות” בבקבוק ולכן נשארת טרייה ועשירה בטעם וריח עד לשתייתה.
אלכסנדר היא מבשלת בוטיק המתמקדת באיכות וטריות הבירה, בטעם ובריח. דרך המחשבה שלנו ממוקדת ביצירת בירה טעימה ומהנה ככל שניתן. אנחנו יוצרים בירה בכמויות קטנות שמאפשרות הקפדה ושליטה מלאה באיכות עם ציוד מודרני שמאפשר דיוק ואיכות מרביים.

טכנולוגיה

מבנה המבשלה ממוקם בפארק תעשיות עמק חפר, פארק תעשיות, עם דגש על תעשייה ירוקה ומודרנית. ציוד המבשלה נבנה והותאם ליצירת בירה ללא פשרות של טריות איכות וטעם, על בסיס הידע והטכנולוגיה המתקדמים ביותר הקיימים היום בעולם. לב הציוד Brew house יובא מגרמניה מחברת braukon, מיכלי התסיסה יוצרו בישראל ע”י חברת מגט, על פי אפיון ספציפי שלנו. מכונת הבקבוק יובאה מגרמניה מחברת MARKL ומכונת הדבקת התוויות יובאה מחברת GERNEP גרמניה.

האנשים מאחורי המותג

יוזם המבשלה הוא אורי שגיא, בעברו טייס בחיל האוויר, המתעסק בבירה כתחביב כ-25 שנים, במהלכן ביקר ולמד בירה ברחבי העולם. בשנים האחרונות התחיל לבשל בירה בביתו בכמויות קטנות. האהבה הרבה לבירה וההכרות ארוכת השנים עם בירה איכותית ברחבי העולם באה לידי ביטוי בבירה המופלאה שייצר. לאחר שנים רבות של שירות בחיל האוויר החליט אורי להפוך את התחביב למקצוע. במהלך 2008 למד אורי טכנולוגיית ייצור בירה באופן ממוסד ב- Siebel Institue of Technology וסיים בהצלחה את מבחני ההסמכה. הבירה שלנו פותחה ועוצבה ע”י אורי והוא ממשיך להשקיע בעיצוב סגנונות וטעמים נוספים שיתווספו בהמשך.

בתהליך הפיכת הרעיון למציאות חברו לאורי שלושה אנשים יקרים. אביאם סלע, גם הוא טייס בחיל האוויר, חובב ואספן וויסקי סינגל מאלט ומומחה גדול בתחום זה. יורם וארי רזין, מבכירי המסעדנים בארץ שהתשוקה לאיכות מובילה אותם בכל תחומי עיסוקם.

כתבו עלינו

המרקקה היומית: אחת מוצלחתלכתבה
FOODIS: בירה ישראלית חדשהלכתבה
בלוג אורן אבראשי: צבים מעופפים בעמק חפרלכתבה
103FM: שתה בירה תהפוך לטייסלכתבה
YNET: גאווה ישראליתלכתבה
YNET: בירה ציוניתלכתבה
ישראל היום בדקו – הבירה הישראלית הטובה ביותרלכתבה
YNET : המקצוע מכין בירה ישראליתלכתבה
TIME OUT כך תבחרו בירה למנגללכתבה
מסע אחר: בירה ישראליתלכתבה
The Jerusalem Post Beer roundupלכתבה
ישראל היום: בירה בין ידידיםלכתבה
YNET: אלכסנדר הגדוללכתבה
כלכליסט: מריר זה הטעים החדשלכתבה
MAKO: בירה מכה בילכתבה
MAKO: תערוכת הבירותלכתבה
ישראל היום: יום העצמאותלכתבה